Изгубена картичка +389 (0)46 268 268
Информации Контакт-центар: (02) 15 050 obinfo@ob.com.mk
ОБСГНЕТ-поддршка Контакт-центар: (02) 15 050 obsgnetsupport@ob.com.mk
Сподели ја страната на некој од социјалните медиуми:

Новости

Соопштенија за јавност

Престижниот финансиски магазин „Global Finance“ ја прогласи Охридска банка за „Најдобра банка во Македонија” за 2020 година

Официјално: Петта година по ред, светскиот финансиски магазин „Global Finance“, ја прогласува Охридска банка, за Најдобра банка во Македонија. ...

 

ОХРИДСКА БАНКА ЌЕ ИЗВРШИ ДОКАПИТАЛИЗАЦИЈА ЗА ПОДДРШКА НА РАЗВОЈОТ НА БАНКАТА ВО ИЗНОС ОД 10 МИЛИОНИ ЕВРА

На 8 Мај 2020 година, се одржа 44. Седница на Собранието на акционери, на која беше усвоена Одлуката за докапитализација на Охридска банка во износ од десет милиони евра. ...

 

Системски информации

22.05.2020

Известување за неработен ден - 25 мај 2020

Почитувани клиенти,

Ве известуваме дека согласно Законот за празниците на Република Македонија, 25 мај (понеделник) 2020 година е неработен ден поради што експозитурите на Охридска банка АД Скопје нема да работат.

Дополнително на располагање Ви стојат мрежата на банкомати, електронското и мобилното банкарство, како и ПОС-терминалите на Банката.

Со почит,

Охридска банка АД Скопје

14.05.2020

Понуда со олеснителни услови за нови кредитни апликации

Почитувани, 

Охридска банка АД Скопје нуди олеснителни услови за нови кредитни апликации за кеш кредит, станбен кредит и кеш хипотекарен кредит. 

Олеснителните услови можете да ги прочитате на следниот линк

Со почит,

Охридска банка

30.04.2020

Известување за неработен ден - 1 мај 2020 година

Почитувани клиенти,

Ве известуваме дека согласно Законот за празниците на Република Северна Македонија, 1 мај (петок), 2020 година, е неработен ден поради што експозитурите на Банката нема да работат.

Дополнително на располагање Ви стојат мрежата на банкомати, мобилното и електронското банкарство, како и ПОС-терминалите на Банката.

На 2 мај (сабота), 2020 година, експозитурите Центар Беко - Скопје и Централа Охрид ќе работат со работно време од 08:00 до 12:00 часот.

Со почит,

Охридска банка АД Скопје

23.04.2020

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ПРОМЕНА НА РАБОТНО ВРЕМЕ ОД 23.04.2020

Почитувани клиенти,

 

Ве известуваме дека согласно донесените Одлуки од Владата на Република Северна Македонија, во однос на намалување рестрикциите на движењето и на зголемување за заштитата на граѓаните, извршена е промена на работното време на Охридска банка.

 

Од денес, редовното работно време на Банката и на сите нејзини експозитури е од 08.00 до 16.00 часот, со исклучок на двете експозитури во Охрид, кои во период на исплата на априлските пензии, ќе работат со изменето работно време од 07.00 – 16.00 часот.

Во сабота ќе започнат со работа и двете експозитури, експозитура Центар во Скопје и експозитура Охрид Централа, со работно време од 09.00 до 13.00 часот.

 

Дополнително, во однос на Одлуката за зголемување на заштитата на граѓаните, ве известуваме дека носењето на заштитна маска и ракавици при посета на експозитурите и Деловните згради е задолжетелно. Банката ќе ги почитува Одлуките на Владата и нема да дозволува влез во експозитурите на лица кои со себе нема да имаат заштитна опрема.

Општествена одговорност, награди и признанија

Награда за Најдобра банка во Македонија за 2019

Публикацијата на Светска банка, позната како Глобал Фајненс магазин, четврта година по ред ја прогласи Охридска банка Сосиете Женерал за Најдобра банка во Македонија. ...

 

ОБСГ Клуб на таленти

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти, наменет за сите млади таленти и потенцијали во различни области ...

 
Сподели ја страната на некој од социјалните медиуми:
Изгубена картичка +389 (0)46 268 268
Информации (02)15 050 Контакт центар obinfo@ob.com.mk
ОБСГНЕТ поддршка (02)15 050 Контакт центар obsgnetsupport@ob.com.mk
Види ги сите локации во Македонија Мапа