Lost Card +389 (0)46 268 268
Information (02)15050 Contact Center obinfo@ob.com.mk
OBSGNET support (02)15050 Contact center obsgnetsupport@ob.com.mk
Share on social media:

Club Premium Partners


FASHION GROUP
MANGO
 • 5% попуст изразен во вредносен ваучер (1500 денари) во тек на регуларна сезона или 2,5% попуст изразен во вредносен ваучер (750 денари) во тек на сезона на попусти за надминување на почетна сума од 30 000 денари.
 • 5% попуст изразен во вредносен ваучер (2500 денари) во тек на регуларна сезона или 2,5% попуст изразен во вредносен ваучер (1250 денари) во тек на сезона на попусти за надминување на почетна сума од 50 000 денари.
 • 5% попуст изразен во вредносен ваучер (3750 денари) во тек на регуларна сезона или 2,5% попуст изразен во вредносен ваучер (1875 денари) во тек на сезона на попусти за надминување на почетна сума од 75 000 денари.
HUGO BOSS
BITSIANI
SPRINGFIELD
TIMBERLAND
BATA
FASHION & FRIENDS
CELIO
OKAIDI
GEOX
WOMAN SECRET
OUTLET
PARFOIS
BOGGI MILANO
MAGNETIC GROUP
LIU JO
 • 5% попуст на редовните цени во продажните салони на Групација Магнетик која опфаќа 14 светски познати брендови.
PAUL&SHARK YACHTING
MARELLA
BASLER
GERRY WEBER
MAX&CO
PENNYBLACK
OLTRE
TALLY WEIJL
FIORELLA RUBINO
MOTIVI
JOSEPH RIBKOFF
CARPISA
WEEKEND MAX MARA
МОДНА ОБЛЕКА И ГАЛАНТЕРИЈА, ОБУВКИ, НАКИТ И МОДНИ ДОТАТОЦИ
БУТИК ВИА СКОПЈЕ
 • 2,5% попуст на редовните цени на сите модни додатоци и галантерија на Furla, Pura Lopez, Bruno Magli и други производи, изразени во форма на ваучер за реализиран промет од 60 000 МКД.
БУТИК БЕЛА СКОПЈЕ
 • 10% попуст на редовните цени.
ПЕКО ДОО СКОПЈЕ
 • 10% попуст на редовните цени.
SIGMA JEWELERY СКОПЈЕ
 • 10% попуст на производите од сите колекии, освен на колекциите кои веќе се на продажна акција или на попуст. за купени производи од колекциите "Sigma Pure", "Eletroformi prestigo" и "Diamanti" подарок пенливо вино "Sigma Brut Premium" или луксузен додаток за домот.
ОХРИДСКИ БИСЕР - ФАМ. ТАЛЕВИ ОХРИД
 • 10% попуст за сите колекции накит и накит со бисер.
БОЖИНОВСКИ ЧАСОВНИЦИ И НАКИТ
 • 10% попуст на целиот асортиман со исклучок на "outlet" колекциите.
РЕСТОРАНИ И ХОТЕЛИ
ВОДЕНИЦА СКОПЈЕ
 • Гратис кафе, десерт или дигестив.
АМИГОС МЕКСИКАНА
 • 10% попуст.
КАЗАБЛАНКА СКОПЈЕ
 • 20% попуст.
ХОТЕЛ РАДИКА МАВРОВО
 • 10% попуст за сместување на база на ноќевање со појадок, полупансион или полн пансион.
ХОТЕЛ АПОЛОНИЈА ГЕВГЕЛИЈА
 • 15% попуст за сместување и користење ресторански услуги.
ХОТЕЛ СОЛУН СКОПЈЕ Art of SPA пакет
 • 10% попуст на СПА & фитнес-услуги.
 • 15% попуст на Special Occasion SPA-пакетите.
A-La-Carte мени
 • 15% попуст на целото A-La-Carte мени.
Business-пакет
 • 15% попуст за користење на конференциска сала.
АУРОРА СПА РЕСОРТ БЕРОВО
 • 10% попуст за сместување.
ХОТЕЛ ИНЕКС ГОРИЦА ОХРИД
 • 15% попуст за сместување на база на ноќевање и појадок, освен за промотивни и празнични аранжмани.
ХОТЕЛ ГАРДЕН ОХРИД
 • 10% попуст за сместување.
ХОТЕЛ МЕРИОТ СКОПЈЕ
 • 5% попуст не редовните цени за сместување, 5% попуст на услугите во District Bar & Kitchen, освен за алкохол со дебитните картички, 10% попуст на фитнес услугите, спа услуги и третмани*
  Попустот е достапен со дебитните картички MasterCerd Gold или кредитните картички MasterCard Platinum од Охридска Банка.
ПАТНИЧКИ, ТУРИСТУЧКИ АГЕНЦИИ, ВИП-САЛОНИ И БИЗНИС-ЛОНЏ БАРОВИ
NEW WAYS OF TRAVEL
 • 50% попуст на ТЦС на авионскуте карти, 7-10% попуст на сите аранжмани.
АУРОРА ТУРС СКОПЈЕ
 • 25% попуст на ТЦС-услугите при резервирање авионски карти.
АЕРОДРОМ "АЛЕКСАНДАР ВЕЛИКИ СКОПЈЕ"
 • 50% попуст за влез во пизнис салонот "Primeclass" на аеродромот Александар Велики во Скопје.
КЛУБОВИ СО ЧЛЕНСТВО (СПОРТСКИ, РЕКРЕАТИВНИ, АТЛЕТСКИ)
ПРОЕКТ ФИТ СКОПЈЕ
 • 15% попуст при плаќање на реализираните услуги.
СКВОШ ЦЕНТАР СКОПЈЕ
 • 25% попуст за сите сквош-термини и членарини.
СКИ ЦЕНТАР МАВРОВО
 • 10% попуст на припејд годишниот билет за носителот на картичката за членовите на неговото потесно семејство.
САЛОНИ ЗА УБАВИНА И СПА-ЦЕНТРИ
БАБОР КОЗМЕТИЧКИ САЛОН СКОПЈЕ
 • 10% попуст на сите козметички услуги и третмани, како и на целиот асортиман на козметика.
ЗДРАВСТВЕНИ УСЛУГИ
СИСТИНА ОФТАМОЛОГИЈА СКОПЈЕ
 • 10% попуст на основе офталмолошки преглед. 10% попуст на супспецијалистички преглед. 10% попуст на офталмолошки дијагностички преглед. За секој надминат износ од 60 000 МКД (извршена интервенција), пациентот ќе добие ваучер за пентакам преглед.
ПЗУ БИОТЕК ЛАБАРАТОРИЈА СКОПЈЕ
 • 20% попуст при плаќање на реализираните услуги.